دیجی کتاب فراهنر

سبد خرید شما خالی است.

رویه‌های بازگرداندن کالا در دیجی کتاب فراهنر

ممکن است شما پس از دریافت کالای ارسالی از سوی دیجی کتاب فراهنر بخواهید کالای مربوطه را بنا به هر دلیلی بازگردانده و یا آن را با کالای دیگری تعویض کنید. در کسب و کارهای آنلاین و مجازی به دلیل فروش غیر حضوری و عدم رؤیت حقیقی و واقعی کالا توسط مشتری، این یک امر طبیعی و معمول است. به همین خاطرات هر کسب و کاری می بایست از ابتدا رویه هایی را برای بازگردانی کالا مشخص نموده و به مشتریان خود اعلام کند. دیجی کتاب فراهنر نیز در این راستا رویه‌هایی را برای بازگردانی کالاهای خریداری شده از سایت دیجی کتاب فراهنر تدارک دیده است که در زیر به آنها اشاره شده است. بدیهی است این رویه ها منحصر به خرید از سایت دیجی کتاب فراهنر بوده و نمایندگی‌ها فروشگاه‌های زنجیره‌ای دیجی کتاب فراهنر در تهران و سایر استان ها و شهرستان ها را که خرید از آنها به صورت حضوری می‌باشد، شامل نخواهد شد.

الف) بازگردانی کالا به دلیل ایراد و یا صدمه ظاهری و فیزیکی

در این بخش لازم به توضیح است که دیجی کتاب متضمن صحت و سلامت فیزیکی کالا بوده و بدون مقدمه و هر گونه عذری همه کالاهایی که مستقیماً توسط پیک دیجی کتاب فراهنر برایتان ارسال می‌گردد دارای امتیاز گارانتی صحت و سلامت فیزیکی کالا می باشند. پیک دیجی کتاب فراهنر موظف است شما را از صحت و سلامت کلیه کالاهای مذکور مطلع نموده و پس از رضایت خاطر شما محل را ترک نماید. چنانچه در هر صورت شاهد رفتاری مغایر با این شرایط بودید بلافاصله موضوع را با شماره 02166769833 در میان بگذارید. مضاف بر این دیجی کتاب فراهنر در تدارک سیستمی برای سنجش رضایت شما از کالا و مسائل مربوط به سلامت کالا هست. به محض ایجاد این شرایط از طریق همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد. تا پیش از راه‌اندازی این سیستم همکاران ما از طریق تماس تلفنی با شما در ارتباط خواهند بود. در هر صورت چنانچه کالا معیوب و خدشه دار و ناسالم به دست شما رسیده باشد همکاران ما پس از اطلاع بلافاصله کالای مربوطه را مرجوع خواهند نمود.

ب) بازگردانی کالا به دلیل مغایرت و یا عدم صحت کالا

چنانچه کالایی که دریافت کردید مغایر با درخواست ثبت شده شما باشد. دیجی کتاب فراهنر خود را موظف به بازگردانی کالا و ارسال کالای صحیح و مطابق سفارش شما خواهد بود. بدیهی است شما نیز می بایست کالا را در شرایط صحت و سلامت کامل و بدون باز کردن بسته بندی شفاف تحویل پیک دیجی کتاب نمایید.

توضیح: کالای شما ممکن است در دو لایه بسته‌بندی شفاف و جعبه مخصوص دیجی کتاب فراهنر به دست شما برسد. لطفاً پس از باز کردن بسته بندی سخت و جعبه مخصوص ارسال توسط دیجی کتاب فراهنر، پیش از خارج ساختن کالا از بسته بندی شفاف از صحت یا عدم صحت کالای دریافتی مطمئن شوید.

نکته: دیجی کتاب فراهنر کالا را به گونه ای در بسته بندی شفاف قرار می دهد که شرایط رؤیت صحت و سلامت کالا برای شما مقدور باشد.

ج) بازگردانی کالا پس از باز کردن بسته بندی شفاف

چنانچه به هر دلیلی بسته‌بندی شفاف را باز کرده و از عدم صحت کالا باخبر شده‌اید، هیچ ایرادی ندارد، اگر پیک دیجی کتاب در محل حضور دارد کالا را تحویل پیک دیجی کتاب فراهنر داده و پیک موظف است بدون دریافت هر گونه هزینه ای کالای شما را به دیجی کتاب فراهنر بازگرداند. اما چنانچه پیک در محل حاضر نباشد باز هم می توانید کالا را مرجوع نمایید، اما این بار هزینه ارسال بر عهده‌ی شماست.

د) بازگردانی کالاهایی که توسط پست یا ناوگان های مختلف حمل و نقل ارسال خواهد شد.

آنچه تا کنون گفته شد در ارتباط با کالاهایی است که توسط پیک دیجی کتاب فراهنر برای شما ارسال شده باشد. اما چنانچه کالای شما توسط تیپاکس، پست سفارشی یا پیشتاز، پست هوایی، شرکت های مختلف باربری و حمل و نقل برای شما ارسال شده باشد کلیه مقررات شرکت مربوطه قابل اعمال بوده و دیجی کتاب عملاً امکان بررسی و یا مداخله در سیستم ارسال و مراسلات شرکت های مربوطه را نخواهد داشت. بدیهی است دیجی کتاب نسبت به مشتریان خود بی‌تفاوت نبوده و همکاران مضاف بر تعهد و وظیفه خود نسبت به پیگیری موارد گزارش شده از سوی شما پیگیری ممکن را خواهد نمود تا کالا در بهترین شرایط و کمترین زمان ممکن به دست شما برسد.

ه)بازگردانی کالا بدون دلیل موجه

چنانچه شما برای بازگردانی کالا هیچ یک از شرایط مندرج در مقررات بازگردانی را نداشته باشید، دیجی کتاب فراهنر علیرغم نداشتن تعهد و وظیفه قانونی بازهم شرایط دسترسی شما به کالای مورد نظرتان را تحت شرایطی فراهم می نماید. به این ترتیب شما کالا را در شرایط و بسته‌بندی سالم از طریق پست سفارشی برای دیجی کتاب فراهنر ارسال می نمایید. دیجی کتاب فراهنرپس از احراز شرایط صحت و سلامت کالا، آن را مرجوع نموده و به کالای شما را با کالای جدید مورد نظر تعویض می نماید. بدیهی است این امکان فعلاً برای کالای کتاب مقدور بوده و در مورد سایر کالاها تا اطلاع ثانوی فعال نیست. هزینه های ارسال بر عهده ی مشتری خواهد بود.

و) بازگردانی جهت تعویض

چنانچه به هر دلیلی بخواهید کالای مورد نظر خود را بازگردانده و با کالای دیگری تعویض کنی. دیجی کتاب فراهنر شرایطی را برای تسهیل این درخواست شما فراهم خواهد نمود.

1 چنانچه کالا را از بسته بندی خارج ننموده باشید هزینه های بسته بندی کالا از شما کسر نخواهد شد و شما تنها با پرداخت هزینه ارسال به دیجی کتاب فراهنر و هزینه پردازش می توانید کالای خود را تعویض نمایید.

2 چنانچه کالا را از بسته بندی خارج کرده اید اضافه بر هزینه های مندرج هزینه بسته بندی کالا نیز از مبلغ کالا کسر خواهد شد.

3 این امکان فعلاً منحصر به کتاب خواهد بود.